Opäť zdravím milý návštevníci,
viem, že táto hra je už mimo modernú dobu, lebo je z minulého roku, ale čo je lepším ukazateľom hrateľnosti než to, že ju hrám už toľko mesiacov?

Bola som z tých šťastlivcov, ktorí si ju predobjednali a dokonca som ju dostala v deň vydania a nie s oneskorením niekoľkých dní ako sa mi to stalo pri 3DS titule Ultra Sun a Moon. A to Vám teda poviem, to ma riadne nahnevalo. Si predstavte moje rozčarovanie, keď Vám príde notifikačný mail o odoslaní objednávky na danú pobočku nemenovaného obchodu vo Vašom meste, tak tam natešene vbehnete cestou z potravín, lebo boli rovno vedľa. A chudák predavač Vám po nadiktovaní čísla objednávky nešťastne zahlási : „Je mi ľúto slečna, ale ešte to tu nemáme, zastavte sa zajtra.“ A aby toho málo nebolo, tak sa daná predajňa presunula na inú adresu pár mesiacov po tom, čo som si hry vyzdvihla. 😀 No nemiluj takú predajňu. A to do tej doby som nemala jediný problém a ešte som ju mala veľmi blízko domu. Nuž nemôžu byť každý deň Vianoce, zdá sa.

Ale teraz späť k hre, o ktorú v tejto recenzii vlastne ide. Koho som si vlastne vybrala ako štartovacieho Pokémona? Nuž, moje poradie obľúbenosti bolo nasledovné : 1. Sobble, 2. Scorbunny, 3. Grookie(prepáč opička, ale nie som fanúšikom tvojho druhu). Popravde, čo som prišla domov z práce hrala som až do soboty cca do 5:00 ráno. Tomu sa hovorí : „Fanúšik zažratý do hry!“ Po tomto maratóne som spala do cca 10:00 ráno. 😀 Hlavný príbeh žiadny problém. Ešte než som ho stihla dohrať vychytala som pár Gigantamaxových Pokémonov, takže som bola trošku over-powered. Poviem Vám presne tieto Giga raidy ma nepustili až doteraz. Že prečo? No, lebo chytiť toho shiny Giga Pokémona je tak skvelý pocit na nezaplatenie. Keď máte vlastný raid chytíte ho na 100%, ale ak sa len pripojíte k niekomu inému máte len 3% šancu! Samozrejme shiny Pokémonov viete získať aj klasickým párením v škôlke. Ak používate Masudovu metódu, t.j. dvoch Pokémonov z odlišných krajín, môže sa Vám z vajíčka vyliahnuť 1 z 512 shiny ak ste dokončili Pokédex a obdržali Shiny charm.

Takže mimo aspektu, že som breeder Pokémonov, novo ma môžete nazvať aj lovkyňou Giga Pokémonov.
Anglickú verziu článku si môžete prečítať tu.